Kf Ferizaj
  Kupa e Kosovës
 

Rrethi i parë

Në këtë rreth skuadra e Ferizajt ka pasur fatin dhe ka vazhduar këtë garë më tej pa ndeshje.

KEK-u 2 - 0 Trepça 89
Prishtina 3 - 1 Gjakova
2 Korriku 0 - 5 Trepça
Besa 2 - 0 Feronikeli
Istogu 1 - 3 Ballkani
Drenica 5 - 0 Dukagjini
Flamurtari 5 - 5 Besiana (pas vazhdimeve 7-5)
Ulpiana 2 - 2 Vëllaznimi (pas vazhdimeve 2-3)
Liria 0 - 0 Sharri (pas vazhdimeve 1-0)
Rahoveci 1 - 1 Tefik Çanga (pas vazhdimeve 4-1)
Drita 1 - 1 Kosova (V) (pas penalltive 4-5)
 
Rrethi i dytë

Drenica 3 - 2 Rahoveci
Vëllaznimi 2 - 0 KEK-u
Gjilani 1 - 0 Flamurtari
Besa 1 - 0 Ferizaj
Kosova (V) 1 - 2 Hysi 
Liria 2 - 2 Prishtina (pas vazhdimeve 2:2, pas penalltive 7:6)
Fushë Kosova 0 - 0 Ballkani (pas vazhdimeve 0:0, pas penalltive 2:3)
 
 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=